ODOTTAMATON VIERAILU
Plejadilaista Mytreä kanavoinut Suzanne Lie (www.multidimensions.com)
31.8.2015
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
Rakas Mytre, olen todella onnellinen saadessani sinut takaisin tietoisuuteeni. Itse asiassa olen niin ikionnellinen, että pystyn vain itkemään rakkaudesta ja kiitollisuudesta, kun olet päättänyt palata taas luokseni. Hyvin paljon on tapahtunut ensimmäisen vierailusi jälkeen ja olen onnellinen saadessani sinut tänne, jotta voin kiittää sinua kovasti, sydämeni pohjasta.
Mytre puhuu:
Suzille, kyllä, mekin olemme hyvin onnellisia tavatessamme taas sinut ja myös kaikki upeat ystäväsi, jotka ovat lukeneet tarinaamme. Tietysti se on teidän tarinanne – Gaian maapallon asukkaiden. "Me" sillä puhun valokeho-ITSESTÄNI. Haluaisitko nähdä minut tässä kehossa?
Sue: Kyllä, kyllä.
Mytre: Sulje sitten silmäsi ja kirjoita, mitä näet kolmannella silmälläsi. Näet rakkaan aluksesi komentosillan, eikö vain?
Sue: Kyllä, tunnen sellaista iloa, että pystyn hädin tuskin hillitsemään sen.
Mytre: Pystytkö hillitsemään nyt tunteesi, Suzille?
Sue: Hädin tuskin, mutta kokoan itseni, jotta voit jatkaa.
Mytre: Itse asiassa, Suzille sekä kaikki, jotka saavat viestimme, haluamme, että sallitte itsenne hajota. Tarkoitamme sillä, että haluamme teidän kaikkien sallivan itsenne palata ykkösiksi ja nolliksi, kuten sanotaan. Tarkoitamme sitä kirjaimellisesti. Emme kuitenkaan tarkoita hologrammimaa-astianne ykkösiä ja nollia ja hologrammimaa-astioidenne ykkösiä ja nollia.
Gaia on nousemassa kolmannen ja neljännen ulottuvuuden hologrammielinalueensa yli. Aivan kuten teillä, ihmiskunnan jäsenillä, on kolmannen ulottuvuuden itsenne hologrammielinympäristö, myös Gaialla on. Gaia on valmis palaamaan puhtaaksi valokehoitsekseen, mikä antaa viidennen ulottuvuuden elinympäristöalueen.
Toisin sanoen kolmannen ja neljännen ulottuvuuden elinalueista ollaan päästämässä irti. Nämä alueet sijoitetaan toiselle planeetalle toiseen galaksiin. Ne jotka eivät kykene vapauttamaan olemustaan siitä hologrammiprojektiosta, jota he ovat käyttäneet myriadeilla seikkailuillaan Gaian kolmannen/neljännen ulottuvuuden elinalueella, muuttavat noiden alemman ulottuvuuden elinpiirien mukana.
Gaian viidennen ja ylempien ulottuvuuksien elinalueet ovat edelleen niiden ulottuvilla, jotka pystyvät laajentamaan tietoisuutensa riittävästi, säätääkseen havaintotapansa neljänteen ja viidenteen ulottuvuuteen. Tämän siirtymisen korkeamman ulottuvuuden elinalueelle ihmiset tuntevat ylösnousemuksena.
Kolmannen ulottuvuuden elinalueesta päästetään irti ensin ja neljännen ulottuvuuden elinalue palvelee välialueena, joka on samanaikaisesti Gaian ympärillä ja sen uuden kodin ympärillä. Lopulta neljännen ulottuvuuden elinalue siirretään täysin toiselle planeetalle ja Gaia on valoplaneetta-ITSE koko komeudessaan.
Me, galaktinen ja taivaallinen perheenne, keskitämme huomiomme/tietoisuutemme Gaian sydämeen, jotta voimme auttaa kaikkia, jotka ovat valmistautuneet tekemään tämän siirtymän ihmisvalokehoonsa. Tietäkää, etteivät katastrofit ole välttämättömiä, kun alemmat ulottuvuusalueet ovat edelleen niiden käytettävissä, jotka eivät ole valmistautuneita lähtemään kolmannen/neljännen ulottuvuuden elämän- ja kuolemanpyörästä.
Ihmiset kokevat tämän tapahtuman tavalla, joka on johdonmukainen heidän tietoisuustilansa kanssa. Niille joiden tietoisuus pystyy resonoimaan vain kolmannen ulottuvuusalueen beta-aaltoihin, annetaan monia neljännen ulottuvuuden unia auttamaan heräämisessä.
Toisaalta kaikki elämä joka on harmoniassa maapallon kanssa, kuten kasvi-, eläin- ja hyönteiskunta, seuraa Gaian johdolla ja virtaa Gaian valitsemalle elinalueelle. Tähän ryhmään sisältyvät ihmiset, jotka rakastavat syvästi Gaiaa ja elävät harmoniassa sen planeettatarpeiden kanssa.
Siksi on monia ihmisiä, jotka tekevät tämän muutoksen tiedostamatta, mitä tapahtuu. Sen sijaan he huomaavat, että elämästä tulee aina vain parempaa ja parempaa. He luultavasti uskovat, että tämä parantuminen johtuu jostain yhteiskunnallisesta asiasta, ei planetaarisesta asiasta.
Tämä elinalueen vaihtuminen on tiedostamatonta monille ihmisille, mutta jos heidän värähtelynsä sallii heidän havaita muutoksen, he löytävät elämän parantumiseen maapallolla syitä, jotka ovat yhteneviä heidän uskomusjärjestelmänsä kanssa.
Viidennen ulottuvuuden elinalueella ei ole käsitteenä hyvää tai huonoa, koska tuo alue on vapaa kaikesta polariteetista. Koska monien ihmisten tarvitsee edelleen elää jossain polariteettiversiossa, neljännen ulottuvuuden elinalue pysyy kaksoispaikantuneena sekä Gaiaa että toista planeettaa varten niin pitkään, kun Gaia pystyy pitämään tuon matalan taajuuden olemuksensa ympärillä.
Gaia on vapautumassa rajoittuneesta kolmannesta ulottuvuusalueesta, joka on ollut hyvin vahingollinen sen terveydelle. Se on rakastava äiti, joka on sietänyt tuhoavia lapsiaan mahdollisimman pitkään. Sen keho ei kuitenkaan voi parantua sen muotoon jatkuvasti kohdistuvan negatiivisuuden ja tuhon kera, jonka kolmannen ulottuvuuden elinalue on aiheuttanut. Lisäksi Gaian "palvelusaika" on loppumassa.
On ollut muita aikajanoja (heränneiden ihmisten ennustamia aikoja), joissa se olisi voinut päästää irti kolmannen ulottuvuuden elinalueestaan. Kuitenkin koska hyvin monet ihmiselämänmuodossa eivät olisi pystyneet kääntämään tietoisuuttaan tuohon ulottuvuuteen, Gaia odotti.
Rakas Gaia odotti irtipäästämistä kolmannen ulottuvuuden elinalueesta siinä toivossa, että lopulta nämä ihmiset pystyisivät havaitsemaan planeettansa korkeamman ulottuvuuden komeudessaan.
Koska Gaia ei ollut halukas päästämään irti niin monista lapsistaan, se päätti pitää alemman alueen avoimena mahdollisimman pitkään. Totuus on, että sen oli aina tarkoitus olla väliaikainen maadoittumisalue, joka on hyvin samanlainen kuin laskeutumisalusta.
Gaia kuitenkin haavoittui niin kovasti Atlantis-jakson tapahtumien aikana, että monien sen ihmisten tietoisuus putosi kolmannen ulottuvuuden elinalueelle. Tämän alueen oli tarkoitus olla evoluutioalkujen paikka.
Tällä evoluutioalueella elementaalit pystyivät leikkimään tuon alueen energiakenttien kanssa ja luomaan myriadeja versioita kasveista ja eläimistä. Nämä kasvit ja eläimet elivät kaikki ykseystietoisuudessa ja tiesivät olevansa yhtä koko planeettajärjestelmän kanssa. Myös "primitiiviset" varhaisihmiset elivät ykseystietoisuudessa planeetan kanssa.
Valitettavasti Gaia rakastavana henkenä salli toisten planeettojen vitkastelijoiden, jotka eivät pystyneet ylösnousemaan oman planeettansa mukana, sekä toisten planeettojen vierailijoiden, jotka elivät "valta toisiin" –lakien mukaan, tulla kolmannen ulottuvuuden elinalueelleen.
Näillä vitkastelijoilla ja "valta toisiin" –tietoisuuden vierailijoilla oli niin matala tietoisuustila, että he eivät pystyneet edes havaitsemaan Gaian neljännen ja viidennen ulottuvuuden elinalueita.
Vähitellen vitkastelijoiden ja "valta toisiin" –vierailijoiden energiakenttä alkoi hallita Gaian evoluutioelinaluetta. Sitten se mikä ennen resonoi ehdottoman rakkauden "Eedenin puutarha" –malliin, putosi lisääntyvässä määrin 3D-polariteettialueelle.
Noita varhaisia siirtolaisia löytyy edelleen monista maapallon hallintajärjestelmistä. Koska heidän tietoisuutensa on hyvin vähäinen, he ovat kyvyttömiä edes ajattelemaan ylösnousemista korkeampaan todellisuuteen.
He ovat kuitenkin käyttäneet teknologiaansa katsoakseen mahdolliseen todellisuuteen, johon he eivät pystyisi osallistumaan. Näin ollen he ovat taistelleet vastaan elämän sijoittamisessa korkeamman ulottuvuuden elinalueille.
Gaia on antanut kaiken mahdollisen ajan salliakseen näiden eksyneiden sielujen muuntaa energiakenttänsä korkeampiin taajuuksiin. Itse asiassa se on saanut erityisjärjestelyn, jotta he eivät pysty siirtymään sen neljännen ulottuvuuden elinalueelle ja heidän tarvitsee jatkaa oppituntejaan toisella planeetalla.
Nämä eksyneet sielut eivät tiedä, että heidät on sijoitettu toiselle planeetalle, koska heidän koko tietoisuutensa on keskittynyt "valtaan toisiin", mikä on hallinnut heitä lukemattomien inkarnaatioiden ajan.
Heillä on tietysti tilaisuus siirtää tietoisuutensa "vallasta toisiin" "sisäiseen voimaansa". Ne jotka onnistuvat tässä tietoisuusmuutoksessa, voivat jäädä Gaian seikkailuun, sitten kun he ovat sallineet ehdottoman rakkauden tulla pysyväksi värähtelyksi sydämessään.
Toisaalta, Gaian kaikki elementaali-, kasvi-, eläin- ja hyönteiskunnat virtaavat luonnostaan neljännen ja/tai viidennen ulottuvuuden elinalueille. Itse asiassa neljännen ulottuvuuden alueella on monia mysteerikouluja, joissa ihmiset ovat opiskelleet aioneita.
Ihmiset vierailevat usein näissä mysteerikouluissa olleessaan neljännen ulottuvuuden afla-aaltotietoisuudessa nukkuessaan tai meditoidessaan. Näin ollen Gaian neljännen ulottuvuuden elinalue on ollut avoin ihmisten vierailulle alfa-aaltotietoisuudessa.
Kuitenkin oman ulottuvuutensa pelon vuoksi, monet ihmiset ovat pystyneet käymään siellä vain ollessaan tuossa korkeammassa tietoisuustilassa tai fyysisen muodon kuoltua. Neljännen ulottuvuuden aluetta on käytetty pääasiassa elämän- ja kuolemanpyörän kiertoon.
Gaia ilmoittaa tyytyväisenä, että sen neljännen ulottuvuuden elinalue on yhdistynyt kolmannen ulottuvuuden elinalueeseen. Kuitenkin sen alempi astraalitaso on jäänyt paikoilleen kitkemään niitä, jotka edelleen elävät "valta toisiin" –mallissa.
Alempi astraalitaso on kolmannen ja neljännen ulottuvuuden elinalueen välissä. Jotta kuka tahansa Gaian ihminen pystyy resonoimaan neljännen ulottuvuuden tietoisuustaajuuteensa ja tuohon havaintotaajuuteen, hänen on tehtävä valo- ja rakkaustunneli sen jätteen läpi, jota on kerääntynyt Gaian auran ympärille.
Jokainen olento joka tekee valotunnelin alemman astraalitason läpi, auttaa kovasti Gaiaa päästämään enemmän moniulotteista valoa planeetta-ITSEENSÄ. Se ei ollut mikään virhe, että pimeä alue ympäröi Gaiaa. Itse asiassa ne jotka halusivat vallan Gaiaan, loivat tarkoituksella tuon alemman astraalialueen.
Alempi astraalialue ei ole elinalue. Sen sijaan se on eksyneiden sielujen luoma este, jotta kolmannen ulottuvuuden elinalueen olennoille olisi vaikeaa mennä neljännen ulottuvuuden elinalueelle. Tämä alempi astraalitaso palvelee kuin savuverhona, joka vangitsee olennot kolmannen ulottuvuuden polariteetti- ja erillisyysharhaan.
Luodakseen tuon alueen he aiheuttivat myriadeja sotia, valtauksia ja valtavaa julmuutta, jotta he pystyivät saamaan aikaan pelkoa. Alempi astraalialue on pelkoalue. Ylimielisyydessään he eivät tietenkään tulleet ajatelleeksi, että he itse jäisivät tuon alueen vangiksi matalan tietoisuustilansa vuoksi.
Gaia pyytää nyt, että kaikki rakkaat lapset luovat valotunnelin oman pelkonsa läpi. Tällä tavalla he luovat valotunnelin kaikkien inkarnaatioidensa kollektiivipelon läpi.
Me galaktiset palvelemme myös Gaiaa tällä tavalla. Olemme tulleet kolmannen ja neljännen ulottuvuuden elinalueen väliselle alueelle, auttaaksemme ihmisiä puhdistamaan sen. Sanomme "auttaaksemme ihmisiä", koska Gaia on vapaan tahdon ja syyn- ja seurauksen planeetta.
Siksi ihmisten täytyy päättää auttaa Gaiaa puhdistamalla alempi astraalitaso, ei oman ylösnousemuksensa itsekkään, henkilökohtaisen syyn vuoksi, vaan Gaian pyyntöön vastaamisen epäitsekkäästä, planetaarisesta syystä.
Koska Gaia on syyn- ja seurauksen planeetta ja ihmiskunta on alemman astraalitason ensisijainen syy, ihmisten on puhdistettava se. Kuitenkin jos ihmiskunta pyytää meitä, galaktista perhettään, auttamaan Gaian alemman astraalitason puhdistamisessa, voimme auttaa.
Itse asiassa voisimme puhdistaa sen välittömästi teknologiallamme. Kuitenkin jos ihmiskunta ei ota vastuuta tuon tason luomisesta omalla pelollaan ja opi saamaan omaa pelkoaan hallintaan, alempi astraalitaso luodaan uudestaan.
Ymmärrättekö nyt, miksi ihmiset jotka elävät "valta toisiin" –tietoisuudessa, yrittävät pelotella teitä? Näettekö nyt, miksi he ovat luoneet jatkuvan sotatilan yhteen tai useampaan paikkaan?
Mikä tärkeintä, näettekö nyt, miten hyvin tärkeitä te olette?
Teillä maan ihmisillä on kyky puhdistaa se yksi este, joka on jäljellä paluullenne viidennen ulottuvuuden valokehoelinalueelle. Jos pyydätte meitä, galaktista perhettänne, auttamaan, voimme auttaa.
Jos kuitenkin jatkatte reagoimista elämään peläten ja vihaisena, apuamme voidaan verrata valtatienne puhdistamiseen. Muutamassa tunnissa se on aivan yhtä likainen kuin ennen puhdistamista.
Siksi teidän, ihmiskunnan jäsenten, täytyy puhdistaa alempi astraalitaso, koska teidän pelkonne loi sen. Kyllä, teillä on ollut erittäin hyviä syitä pelätä. Pimeät sielut aiheuttivat sotia ja tukivat kumpaakin puolta, jotta he voisivat tehdä rahaa. Jos tietäisitte, miten paljon pimeät sielut manipuloivat tietoisuuttanne joka päivä kaikin tavoin, raivostuisitte.
Siksi emme kerro teille. Raivo on pelkoversio ja se vain palvelee sitä samaa "valta toisiin" –mallia, jonka pyydämme teitä puhdistamaan. Pyydämme kuitenkin teitä lähettämään näille eksyneille sieluille ehdotonta rakkautta.
Kun lähetätte ehdotonta rakkautta ja ehdotonta anteeksiantoa – älkääkä unohtako violettia tulta – pimeyden voimille, muunnatte itse asiassa niiden solurakennetta korkeammaksi taajuudeksi. He, tämän ikivanhan ryhmän ydinjäsenet, ovat kauhuissaan siitä, että muunnatte heitä tällä tavalla.
He ovat kauhuissaan, koska syvällä, syvällä sisällään he tietävät, että teillä on voima nousta "valta toisiin" –iskostamisten yli. Nimittäin lähettäessänne ehdotonta rakkautta ja violettia tulta niille, jotka aiheuttavat pelkonne (ja pelon parhaan ystävän, vihan), resonoitte pimeiden sielujen havaintokentän yläpuolella.
Toisin sanoen, tietoisuutenne resonoi taajuuteen, joka on alemman astraalitason yläpuolella. Siirtämällä henkilökohtaisen tietoisuutenne ylempään neljänteen ja viidenteen ulottuvuuteen, luotte valo- ja rakkaussillan alemman astraalitason yli, alle, ympäri ja läpi.
Tämä silta ei ole rakenne. Se on tietoisuustila, jossa kieltäydytte osallistumasta kolmannen ulottuvuuden "valta toisiin" –harhaan.
Mitä jos kaikki ihmiset jotka muistavat ITSENSÄ, liittyisivät yhteen ja loisivat valo- ja rakkaussillan kaiken pelon/pimeyden yli, alle ja läpi?
Mitä jos sinä muistaisit joka päivä luoda valo- ja rakkaussillan kaiken pelon/pimeyden yli, alle ja läpi?
Mitä jos kerääntyisitte ryhmiin ympäri maailmaa luodaksenne tämän sillan?
Vastaus kaikkiin näihin kysymyksiin on sama: auttaisitte kovasti Gaiaa puhdistamalla sitä alempaa astraalitasoa, jonka ihmispelko on luonut. Rakkaat vapaaehtoiset jotka otitte maa-astian Gaian auttamiseksi, pyydämme teitä muodostamaan pienryhmiä ympäri maailmaa.
Kun nämä ryhmät on luotu, voitte kerääntyä henkilökohtaisesti tai virtuaalisesti tietokoneidenne kautta työskentelemään erityisesti kunkin ryhmän valitseman paikan tai paikkojen kanssa ja
1. muuntaa alempaa astraalitasoa ehdottoman rakkautenne ja violetin tulen voimalla
2. työskennellä suoraan maa-, ilma-, tuli- ja vesielementaalien kanssa, auttaaksenne niitä hyväksymään ja integroimaan viidennen ulottuvuuden elinalueen korkeamman valon
3. jakaa kokemuksenne toisten kanssa ympäri maapalloa luodaksenne
ehdottoman rakkauden,
ehdottoman anteeksiannon ja
violetin muuntamistulen energiakentän.
Näitä Gaian maapalloa kiertäviä ehdottoman rakkauden, ehdottoman anteeksiannon ja violetin tulen energiakenttiä suojelevat ja ylläpitävät Gaiaa auttavien ryhmien jäsenet ja he
* luovat ykseystietoisuuden ryhmän ja Gaian kanssa
* puhistavat Gaian alempaa astraalitasoa
* voimaannuttavat ja muuntavat kaikkea planeettaelämää elementtitasolla.
Kun elementaaleja jotka ovat kaiken fyysisen elämän rakennuspalikoita, rakastetaan ehdottomasti ja muunnetaan, ne levittävät tuota lahjaa kaikkeen fyysiseen aineeseen.
"Miten voimme tehdä sen?" kuulen teidän kysyvän. Me plejadilaiset annamme teille saman vastauksen, kuin ystävämme arcturuslaiset antaisivat:
"Emme tiedä, koska ette ole luoneet sitä vielä."
Me, plejadilaiset ja koko galaktinen ja taivaallinen perheenne, olemme täällä auttamassa teitä nyt. Teidän täytyy vain pyytää apuamme ja liitymme iloisesti seuraanne.
HUOMAUTUS SUELTA:
Tämä projekti on yhteistyöluovuutta. Kun käytämme omaa luovuuttamme, tietoisuutemme muuntuu välittömästi neljännen ulottuvuuden alfa-aaltotietoisuudeksi.
Kun sitten työskentelemme yhdessä yhtenä olentona toistemme ja Gaian kanssa, tietoisuutemme laajenee neljännen/viidennen ulottuvuuden theta- ja gamma-aaltotietoisuutemme ykseyden nyt-hetkeen.
Odotan innolla näkeväni, mitä luomme yhtenä planeettaolentona.
Siunausta,
Sue
-----------
Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.
Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.
Päivän uffo
Syödessä uffo kasvaa
Uusimmat viestit
24.4.2026 - Sielu, suojelusenkeli ja Jumalan rakkaus21.4.2026 - Työjuhdasta oriksi - fyysinen itsemme19.4.2026 - Aurinkoaktivointi iskee käpylisäkkeeseen ... tunnet sen jo27.4.2026 - GPS-järjestelmäsi20.4.2026 - Ylösnousemuksen vuoristorata - pelon läpi jumalaiseen opastukseenHuhtikuu 2026 - Viides voimaantumisaaltoHuhtikuu 2026 - Satu Luostarinen - Sound of music - luojaääneni liikkeessä23.4.2026 - Viesti kahvissani ...15.4.2026 - Sotureita, jäätelöä ja pelejä23.4.2026 - Energiamuutos - kentän pitäminen13.4.2026 - Tiedän, ettei mikään ole mahdotonta20.4.2026 - Hyvinvointiviisautta - kehotietoisuus ja terveysHuhtikuu 2026 - Marlene McGann - Jääminen - mieletön mestari19.4.2026 - Aurinko Härkään, kun tulemme kotiin Äiti Maahan20.4.2026 - Uudelleenrakennus19.4.2026 - Miten tulla rohkeaksi vanhetessaan31.8.2015 - Odottamaton vierailu


