HomeViestejäSuzanne Lie22.4.2012 - Galaktinen perheemme

22.4.2012 - Galaktinen perheemme

GALAKTINEN PERHEEMME
 
Suzanne Lien (Suzan Caroll) haastattelu (the2012scenario.com)
22.4.2012
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
 
Graham Dewyea haastattelee Suzanne Lietä Blog Talk Radion ohjelmassa "Galaktinen perheemme".
 
GD: Hei ja tervetuloa "Galaktiseen perheeseemme". Olen Graham Dewyea. Vieraanani on tänään Suzanne Lie. Lie on kirjailijanimellä Suzan Caroll useiden kirjojen kansainvälinen ja moniulotteinen kirjoittaja. Hän on psykoterapeutti, taitelija ja kanava, joka on erikoistunut auttamaan toisia yhdistymään moniulotteisen itsensä kanssa. Tervetuloa ohjelmaan!

SL: Kiitos! Kiitos oikein paljon. Kiva olla täällä.
 
GD: No, tänään halusin tutustua vähän arcturuslaisiin, joita kanavoit - keitä he ovat, mistä he tulevat, mikä on heidän tärkeä roolinsa tällä hetkellä ylösnousemuksessa - maan ja ihmiskunnan. Ja meillä on erikoisyllätys kuuntelijoillemme ohjelman loppupuolella. Tohtori Carollille annetaan tilaisuus kanavoida arcturuslaisia, joten se on hyvin tervetullutta. No niin, olet arcturuslainen, eikö niin?
 
SL: Kyllä. Korkeammassa taajuudessani.
 
GD: Ja milloin tulit tietoiseksi siitä?
 
SL: Hmm, milloin tulin …? No, sain heiltä ensimmäisen lähetyksen 1990-luvun alussa, jotain -92 tai -93. Aloin vain tehdä nettisivujani, keräten informaatiota siihen ja oli yksi tietty prosessi - mikä on nettisivujeni alussa - menemisestä pyörteen läpi. Ja kun menet pyörteeseen, laitat kätesi tälle kalvolle ja sitten pyörre avautuu - ja silloin Arcturus tuli esiin.
 
Olin tutkinut läpi Ruusuristiläiset, St. Germainen ja kaiken sen ja Arcturus on muuntamisen seitsemännen säteen Elohim. Niinpä vain oletin, että se oli Arcturus. En tiennyt vähään aikaan, että oli arcturuslaisia. Mutta sitten he alkoivat tulla todellisuuteeni enemmän ja siihen oli syynsä, miksi tein nettisivut. He "nalkuttivat" minulle kaksi vuotta nettisivujen tekemisestä.
 
Se oli kuin "Tee nettisivut. Tee nettisivut. Tee nettisivut." "No, ei, ei, ei. En voi, en voi. En voi olla outo julkisesti! Mitä jos tiedetään, kuka olen? Menetän asiakkaani! Ihmiset polttavat minut roviolla!" Tarkoitan, että menin tosiaan siihen saakka.
 
Ja sitten kun sain nettisivut alkuun, aloin kommunikoida joidenkin toisten kanssa. Kävin itse asiassa läpi prosessin, missä tapasin hyvin monia viidennen ulottuvuuden aspektejani - antareslaisen aspektin, plejadilaisen aspektin ja siriuslaisen aspektin. Ja kun kävin läpi kaikki nämä aspektit, olin ikään kuin valmis arcturuslaisille. Jos tässä on tolkkua? Minun oli tavallaan mentävä ns. värähtelytikkaita ylöspäin. Ja sitten aloimme vain kommunikoida.
 
GD: Koska arcturuslaiset ovat yksi kehittyneimmistä galaktisista perheistä, onko näin?
 
SL: Kyllä ovat. He ovat yksi vanhimmista …
 
GD: Kun sanot menneesi ylöspäin värähtelytikkaita, lopulta tullaan korkeamman ulottuvuuden tilaan ja koetaan oleminen arcturuslaisena?
 
SL: Kyllä. Ja suurin osa kommunikoinneistani tapahtuu myös ryhmämielen kanssa, kahdeksannesta kymmenenteen ulottuvuuteen. Minun oli siis tavallaan mentävä näiden muiden ulottuvuuksien läpi saadakseni tietoisuuteni … Kaikkien ei tarvitse käydä asioita läpi tällä tavalla, mutta olen Kauris ja oli hyvin varhainen vaihe. Se oli 1990-luvun alkua nimittäin. Oli pimeää. Ja sitten koimme 911-tapahtuman, joten kaikki ole hyssyttelyä silloin ja asiat olivat paljon hitaampia. Nyt ihmiset heräävät ja pum! he ovat hereillä, koska energia on niin voimakasta ja on paljon vapaampaa.
 
GD: No niin, Arcturus on auringon kaltainen tähti, eikö?
 
SL: Kyllä.
 
GD: Ja voimme nähdä sen omin silmin, eikö?
 
SL: Kyllä voimme. Se ei ole kovin kaukana taivaalla, kuten Orion.
 
GD: Ovatko arcturuslaiset kehittyneimpiä?
 
SL: Niin olen kuullut.
 
GD: Okei.
 
SL: He ovat … Luultavasti esität minulle tämän kysymyksen ja tämä on helpon tapa vastata siihen. Arcturuslaiset joiden kanssa kommunikoin, eivät ole olleet sidoksissa planeettaan aioneihin. He kuvaavat planeettaelämäämme kuin kohduksi ja kun jokin sivilisaatio on riittävän kehittynyt, se murtautuu ulos tästä kohdusta. Ja sitten seuraava kohtu on galaksi. Ja he ovat kauan sitten murtautuneet ulos kohdustaan.
 
Ja he ovat planeettoja ja he voivat käydä planeetoillaan, mutta ainakin ne arcturuslaiset joiden kanssa olen pääasiassa kommunikoinut, elävät muodossa. Heidän ei tarvitse asua erityisesti tähtialuksella, koska he ovat enemmän puhtaassa energiatilassa. Mutta on monia arcturuslaisia jotka resonoivat luullakseni viidenteen ja kuudenteen ulottuvuuteen auttaakseen ylösnousemuksessa. Se on eräänlainen uhraus heiltä.
 
GD: Siis olennot joiden kanssa työskentelet, ovat valosidonnaisia. Ja olen kuullut, että on eri tason, eri ulottuvuustason arcturuslaisia. Ja matalamman tason arcturuslaiset voivat asua jollain planeetalla, mutta korkeamman tason arcturuslaiset ovat puhtaasti valosidonnaisia, puhdasta tietoisuutta.
 
SL: Aivan. Ja luulen, että he ovat kaikki puhdasta tietoisuutta, mutta he voivat leikkiä kehon kanssa, jos siltä tuntuu.
 
GD: [kuulumaton]
 
SL: Ja itse asiassa niitä on paljon, jotka leikkivät meidän kehomme kanssa. Siksi on hyvin monia ihmisiä, jotka kanavoivat arcturuslaisia. Olen varma, että he ovat kaikki arcturuslaisia, jotka ovat päättäneet ottaa muodon nyt.
 
GD: Korjaa, jos tämä ei ole oikein, mutta ymmärrykseni mukaan arcturuslaiset kävivät ylösnousemuksen läpi aioneita sitten, niin kuin me käymme nyt, ja heidän erityisroolinsa on monien muiden mukana auttaa Maata, auttaa ihmiskuntaa tässä prosessissa. Ja portaali mikä on Arcturuksen sektorilla, on tärkeä siinä prosessissa, kun mennään matalammalta tasolta kolmannen ulottuvuuden tilasta viidenteen ja yli. Onko näin?
 
SL: Kyllä, kyllä. Ja sivuillani on arcturuslainen portaali ja luulen, että yksi, kaksi, kolme tai kenties neljä paikkaa, minne meidät viedään tuon portaalin läpi.
 
GD: Voisitko käydä läpi eri vaiheet, eri ulottuvuusvaiheet, alkaen kolmannesta ja vieden meidät viidenteen ja … Jos kuvaisit niitä, millaisia kokemuksia olisi ja miltä se näyttäisi?
 
SL: Okei, no, paras tapa …
 
GD: Esimerkiksi neljäs on unitilassa, eikö? Astraalimatkassa? Okei.
 
SL: Kyllä. Ja on alitasoja ja puhun tietysti niistä. Paras tapa kokea se, selittää sitä on puhua siitä, miten hahmotamme sen - miten itse hahmotan sen, miten luulen useimpien ihmisten hahmottavan sen. Mutta osaamme kaikki vain hahmottaa kolmannen ulottuvuuden ja tiedämme, että on paljon tiheyttä, paljon erillisyyttä, paljon pelkoa ja suuria polariteetteja.
 
Kun menet alempaan astraaliin, neljänteen ulottuvuuteen, se on kuin meri. Ja alin astraalitaajuus on kuin meren pohja. Ja siellä on kaikki tiheys. Ja siellä on kaikki negatiivisuus, mitä ihmiskunta on laittanut Gaian auraan.
 
Ja yksi tärkein osa alemman astraalin läpi kulkemisessa … mikä ei ole hauskaa, koska se on kuin painajaista. Monilla hyvin psyykkisillä lapsilla tai lapsilla jotka tulevat hereillä, on paljon yökauhuja, koska he kulkevat läpi … Minullakin oli sitä. Ja minun oli opittava kontrolloimaan mieleni lapsena, jotteivät hirviöt saisi minua kiinni, koska siellä oli hyvin pelottavaa.
 
Ja sitten siirrymme keijumaahan, kuten sitä kutsun. Ja tämä on mytologiamaa, missä on yksisarvisia, keijuja, enkeleitä ja prinssejä ja on edelleen polariteettia, muttei yhtä paljon. Ja ilmentäminen on erittäin nopeaa. Jos ajattelet: "Huh, olenpa janoinen", löydät välittömästi jotain juotavaa. Se on siis alkua oppimiselle hallitsemaan ajatuksiasi ja tunteitasi, mikä valmistelee viidenteen ulottuvuuteen.
 
Sitten keijujen jälkeen on tunnemaailma. Ja hahmotamme tunnemaailman niin, että hyvin usein meillä on kirkasvärisiä unia ja muodot ovat vähän vinompia ja horjuvampia, mutta ne ovat edelleen muotoja.
 
Sitten kun siirrymme mentaalitasolle, se on kokemukseni mukaan kevyempi, pastellimpi. Ja näemme ikään kuin matriisin muodon sisällä.
 
Ja sitten on kausaalitaso, missä on vielä vähemmän muotoa ja polariteettia. Ja täällä oikeasti opimme syystä ja seurauksesta tai että energia ulos on energia takaisin.
 
Ja sitten on henkinen alitaso, missä on "minä olen" -olemuksemme. Ja se on neljännen ulottuvuuden korkein ilmaisumuotomme. Ja "minä olen" -olemuksemme pystyy sitten viemään tietoisuutemme viidenteen ulottuvuuteen.
 
Ja kun lähdemme henkiseltä tasolta, oman kokemukseni mukaan menemme tyhjiöön. Ja mennessämme tyhjiöön kokemuksemme on periaatteessa ei-mitään, paitsi että olemme valohiukkanen ja meillä on tuo ensimmäinen kokemus puhtaana tietoisuutena olemisesta - mikä on epätavallinen, koska olemme tottuneet olemaan jonkinlaisessa muodossa.
 
Mutta matka neljänteen ulottuvuuteen sallii meidän saada löyhempiä ja löyhempiä kuvauksia muodosta, joten siksi voimme saada kokemuksen valohiukkasena olemisesta. Ja sitten tuo valohiukkanen "raivaa" vähitellen tietään, kunnes voi nähdä viidennen ulottuvuuden maailman kynnyksen. Ja sitten menemme tavallisesti violettiin temppeliin. Itse asiassa jokaisen ulottuvuuden kynnyksellä on eteerinen violetti temppeli, muuntamistemppeli. Ja menemme sinne yökehossamme oppimaan.
 
Ja sitten päästyäni sinne, menin vähän viidenteen keskiulottuvuuteen, missä jokainen ajatus ja tunne ilmentyy välittömästi. Ja sitten minut laitettiin töihin ja aloin vain kirjoittaa kaikkea.
 
GD: Ja sinne olemme matkalla. Sinne Maa, Gaia, ihmiskunta, olennot maan päällä ovat matkalla.
 
SL: Ymmärrykseni mukaan Maa on vähän pomo. Tämä oli nimittäin suuri kokemus, koska siinä oli monien yhteiskuntien suurin polariteetti. Se on ollut aina koulu ja Gaia kutsui monia olentoja tulemaan tänne. Täällä oli varhaissivilisaatioita kauan ennen sitä, mistä nykyhistoriamme puhuu.
 
Ja plejadilaiset asuivat täällä jonkin aikaa, antareslaiset asuivat täällä jonkin aikaa, siriuslaiset asuivat täällä jonkin aikaa, andromedalaiset toivat kortensa kekoon ja alfacentaurilaiset asuivat täällä jonkin aikaa. Siis paljon olentoja tuli tänne. He kävivät läpi paljon samoja asioita kuin me nyt ja osa sitä on, että he ovat esi-isämme. Ja silloin kun puhumme Galaktisesta liitosta, he ovat esi-isiämme, jotka ovat täysin kehittyneet viidenteen ulottuvuuteen ja yli.
 
Eikä kyse ole siis siitä, että saamme jotain täysin vieraita auttamaan. He ovat esi-isiämme eivätkä he ole täällä vain auttamassa meitä - he ovat auttamassa Gaiaa, koska Gaia antoi heille muodon, millä he pystyivät kehittymään, ja hekin vahingoittivat sitä. Ja sitten Gaian oli siivottava heidän sotkunsa ja sitten se oli valmis kutsumaan taas joitain muita! Ja nyt se on myös valmis menemään kotiin.
 
GD: Mitä voit sanoa galaktisista sodista? Arvostan sitä, mitä puhut, koska monet galaktiset sisaremme ja veljemme ovat sinun mukaasi käyneet tämän saman prosessin läpi, työstäneet läpi 3D-käyttäytymismallit, -kokemukset, -ajattelumallit. He ovat paljon kehittyneempiä. He opettavat meille, miten siirtyä tämän jakson läpi. Mutta heillä on omat haasteensa myös ja heillä on ollut konfliktinsa ja sotansa.
 
SL: Kyllä. Opin tavallaan ensikäden kokemuksena galaktisista sodista. Jonkin aikaa - luullakseni se oli 1990-luvun puolivälissä - olin kovasti kosketuksissa antareslaiseen itseeni. Antares on valtava planeetta. Jos katsotaan vertailukarttoja, se on valtava. Ja se on uskoakseni Skorpionin tähdistössä. Ja se oli tavallaan itseä palvelevien ja toisia palvelevien olentojen välissä.
 
Ja itseä palvelevat olennot olivat tavallisesti jonkin kehitysmuoto liskoihmisistä ja lohikäärmeihmisistä. Ja he lisääntyivät munien kautta. Ja niinpä he munivat ja sitten lähtivät. Ja kuoriutuneet munat ns. poimittiin laumaan. Ja sitten pahimmat munat tai vauvat selviytyivät ja etenivät. Ja näin koko yhteiskunta perustui tälle.
 
Ja meidän on helppoa katsoa ja sanoa: "No, se on todella paha asia", mutta olen kokenut drakoniaanina olemisen ja nyt on monia drakoniaanieja, jotka ovat ylösnousseet viidenteen ulottuvuuteen. Mutta galaktisten sotien aikana, jotka jatkuivat miljoonia vuosia - ja olen kuullut jokin aikaa sitten, että jotain loppuunsaattamista täytyisi vielä tapahtua. Mutta merkittävä galaktinen sota käytiin jo jokin aikaa sitten, paitsi että maapallo oli niin uusi planeetta, että siellä oli edelleen monia ensimmäisiä olentoja, drakoniaaneja ja liskoja - niitä jotka tulivat liskorodusta - ja heidän täytyi palvella itseä.
 
Ja he olivat paljon sitä tuhovoimaa, mitä on tapahtunut maailmassamme, ja tämä on ollut se yksi prosentti, mistä olemme kovin huolissamme.
 
GD: Mikä on drakoniaanirodun status täällä maan päällä?
 
SL: No, se on mielenkiintoista, koska suuri osa drakoniaaneista on siirtynyt eteenpäin. Ja Liitto on kehottanut jättämään nämä tyypit rauhaan. Luullakseni 1992 he sanoivat: "Nyt riittää. Antakaa Maan käsitellä se." Ja negatiiviset drakoniaanit lähtivät. Niinpä maadoittuneiden drakoniaanien tukitiimi lähti. Mutta ne jotka olivat edelleen täällä, olivat edelleen täällä, ja heitä oli valta-asemassa ja heitä oli Lähi-idässä, sotavoimissa, missä he tekevät kaikenlaisia hauskoja asioita. Ja siksi he olivat edelleen elossa ja voivat hyvin.
 
Niinpä vaikka galaktinen asioihin puuttuminen oli poissa, meillä oli edelleen omat ongelmamme täällä. Niinpä galaktisesta sodasta tuli tavallaan meidän planeettaongelmamme.
 
GD: Siis täällä maan päällä on joukko drakoniaaneja, jotka eivät palvele toisia, vaan he kaappaavat vallan, 3D-valta-asemia. Mutta he eivät pysty selviytymään täällä värähtelytason lisääntyessä?
 
SL: Juuri niin. Ja Galaktinen liitto ottaa monet heistä pois.
 
GD: Sitä tapahtuu parhaillaan, eikö?
 
SL: Kyllä. Niin olen kuullut.
 
GD: Odotettavissa oleva pidätykset - kuulen jatkuvasti enemmän ja enemmän tästä. Tämä siis merkitsee tuota väestöä, mistä puhumme nyt.
 
SL: Kyllä. Ja sain vähän aikaa sitten juuri tiedon - minkä tiesin jo, mutta sain se uudella ja selkeämmällä tavalla - että drakoniaanit olivat itse asiassa Atlantiksella. Oli kuin valkoiset kaavut ja mustat kaavut ja sitten "välikaavut" ja mustat kaavut olivat Belialin poikia - en ole varma, sanonko tämän oikein - ja kiitos heidän militarististen tapojensa, joita he edelleen elävät, Atlantis romahti.
 
Ja sen oli tarkoitus olla ylösnousemusharjoitus, koska se oli 13000 vuotta sitten. Olimme ns. sen takaovella, missä olemme nyt. Ja meillä piti olla 13000 vuotta aikaa valmistautua planeettaylösnousemukseen. Ja sen sijaan menimme pimeisiin aikoihin. Tuli vain pimeämpää ja pimeämpää ja pimeämpää, kunnes Kali Yugan viimeiset 2000 vuotta ovat olleet valtavan pimeitä.
 
Ja me olemme vahva ihmisryhmä, koska selviydyimme.
 
GD: Minusta oli todella tärkeää, että sanoit olleen eri maanulkopuolisia rotuja. Mainitsit drakoniaanit ja ajattelen harmaita ja zetoja ja näissä roduissa on eri värähtelytasoja. Ja kuulostaa siltä, että sama pätee arcturuslaisiin, vaikka he ovat paljon kehittyneempiä. Ja jos keskitytään vain esimerkiksi drakoniaaneihin ja zetoihin, näissä on edelleen rotuja, jotka eivät ole kovin kehittyneitä, mutta on myös hyvin ylösnousseita valo-olentoja. On siis korkean ulottuvuustason drakoniaaneja, zetoja tai harmaita. Onko tämä myös sinun ymmärryksesi?
 
SL: En tiedä ketään … En ole varma harmaista, koska harmaat ovat kloonattuja ja he melkein tuhosivat oman maailmansa - paljon vastaavasti kuin me melkein tuhosimme omamme - ja heidän täytyi mennä maan alle asumaan. Sinä luultavasti tiedät tämän, mutta jotkut ihmiset eivät ehkä tiedä. Ja niin heistä tuli steriilejä, joten heidän täytyi kloonata itsensä. Ja he järkeilivät, että tunteet olivat aiheuttaneet ongelman, joten he kloonasivat pois tunteet. Ja tunteet ovat todellisuudessa se tapa, millä ylösnousemme, koska rakkaus on tunne, ja ylösnousemme ehdottomalla rakkaudella. Ja heillä on tavallaan ongelma itsessään. Mutta he ovat aikamatkaajia ja luultavasti he pääsevät siitä ulos matkustamalla toiseen aikaan … en tiedä.
 
Tämä kuulostaa vähän kummalliselta, mutta se oli oma kokemukseni ja kerron sen teille. Minut kaapattiin lapsena ja muistan, että menimme oppimispuuhun odottaessamme. Ja oppimispuussa meille näytettiin monia, monia asioita, joita emme voineet alkuunkaan käsittää tuolloin. Mutta yksi zeta tuli hakemaan minua. Ja jotkut zetat näyttivät siltä, että he olivat kehittäneet jotenkin rakkautta. Ja jos he voivat kehittää, niin kenties zetat selviytyvät siitä.
 
GD: No, se mitä sanot, on johdonmukaista äskettäiseen ohjelmavieraaseeni liittyen. Hän oli Judy Carroll, joka on australialainen, ja hän kuvaa itseään zetaksi, joka on inkarnoitunut maan päälle. Ja hän on tasolla, missä hän on puhdasta valotietoisuutta, ykseystietoisuutta ja hän on täällä muiden tähtiveljiensä ja -sisariensa ja zeta-perheensä kanssa auttamassa yksilötasolla ylösnousemusprosessissa. Ja ymmärrän niin, että eri roduissa on eri värähtelytasoja.
 
Tämä siis kuulostaa siltä, mitä tiedät drakoniaaneista. Mikä oli henkilökohtainen kokemuksesi drakoniaanina olemisesta?
 
SL: No, ensinnäkin juonena oli, että he tulivat kokeilemaan ja aloittivat valtavina olentoina. Ja he havaitsivat, ettei valtava olemus ollut kovin hyvä idea, koska niiden oli vaikea liikkua. Ja silloin kun planeetalla oli ongelmia, joitain ihmisiä voitiin ottaa pois, mutta valtavia olentoja ei voitu ottaa. Niinpä ne kuolivat sukupuuttoon. Ja sitten toiset menivät maan alle asumaan.
 
Koin, että oli drakoniaaneja, joilla oli siivet ja pitkä häntä, ja nämä asuivat maan alla. Ja silloinkin kun he palasivat Betelgeuseen, mikä oli enimmäkseen heidän kotimaansa, he olivat eläneet liian kauan maan alla ja heillä oli tavallaan sateenkaaren väreissä kimaltavat suomut ja heitä kohtaan oli suuria ennakkoluuloja, koska he eivät olleet tappajia. Ja niin heidän täytyi taas piiloutua.
 
Ja kun he olivat syvällä vedessä, he alkoivat kehittyä ja säteillä omaa valoaan, koska olennot jotka asuvat synkässä pimeydessä, säteilevät omaa valoaan. Ja heidän säteillessä valoaan se alkoi muuttaa heitä ja sitten he saavuttivat sen paikan, missä he todella kurkottivat apua. Ja silloin arcturuslaiset tulivat ja auttoivat heitä.
 
Ja kokemus joka minulla oli drakoniaanina, mikä oli tähtialuksella palvelemista - no, nautin tuosta henkilöstä erittäin paljon. Drakoniaanit ovat hyvin, hyvin, hyvin älykkäitä. Puhtaan älykkyyden mielessä he ovat älykkäimpiä. Vasen aivopuolisko ja alkeminen ja bio-metafyysinen - erittäin älykkäitä. Heillä on fantastinen huumorintaju. Heidän kanssaan on mukava nauraa. Ja he ovat hyvin viisaita.
 
Emme siis voi tuomita jotakuta, emme voi sanoa: "Ai, olet tuosta rodusta" tai "Olet tuosta lajista!" Ei! Kaikilla on tilaisuus lajista/rodusta riippumatta kääntyä valoon ja kehittyä korkeampaan taajuuteensa. Ja monet heistä ovat tehneet sen.
 
GD: Palvelit siis aluksella?
 
SL: Kyllä. Kun ensin heräsin, 70-luvun alkupuolella työskentelin ylösnousseiden mestareiden ja vastaavien kanssa ja sanoin, että haluan työskennellä naisen kanssa. Olen nainen ja minulla on tarpeeksi miespuolista voimaa. Heillä ei ollut edes feminiinivoimaa. Mietin, mitä se merkitsi. Ja niinpä mukaan tuli Poliathene. Ja niin työskentelin kaikki nuo vuodet Athenan kanssa.
 
Ja sitten sain selville, että olin Athena-tähtialuksella, mikä oli arcturuslainen tähtialus. Se tavallaan sopi. Ja dokumentoin kaiken. Olen siis dokumentoinut sen ja minulla on ollut noita kokemuksia ja tähtialusella oleminen on hyvin yhteisöllistä ja tähtialus on elävä.
 
Jos menet tähtialuksella koskettamaan seinää, tiedät kaiken, mitä kaikki aluksella tietävät ja mitä tähtialus tietää. Se on täydellistä ykseyttä. Ja vieraillessamme siellä käymme näissä uudistumiskammioissa. Ja kun ensimmäistä kertaa menin uudistumiskammioon, se heitti minua vain silmukan. En voinut mennä taaksepäin, koska minun oli integroitava tämä uudistuminen!
 
Luulen, että odotamme kokevamme korkeammat maailmat samalla tavalla, kuin koemme fyysisen maailman, missä on kovia reunoja. Kosketat jotain ja olet sen reunassa, se ei liiku, se on kova ja erillinen. Mutta siirtyessäsi korkeampiin ulottuvuuksiin asiat eivät ole kovia eivätkä erillisiä, koska voit nähdä kaikki molekyylit, jotka ovat vuorovaikutuksessa. Ja voimme kosketta auran reunaa, auran keskiosaa, voimme mennä muotomatriisiin … Kaikki on hyvin liikkuvaa ja asiat ovat hyvin keveitä, ne ovat hyvin pastelleja ja hyvin virtaavia - ne tavallaan räpsähtävät sisään ja ulos joskus.
 
GD: Jos siis menisin Arcturukselle nyt, mitä kokisin yhteisöinä, miltä arcturuslaiset näyttäisivät, miten he elävät, millaisia perheyksiköt ovat ja mitä he tekevät? Tämä sillä oletuksella, että he ottavat muodon viidennen ulottuvuuden tilassa …
 
SL: Kyllä. Minulla oli jotain kokemuksia tästä kauan sitten ja monia vuosia myöhemmin joku muu vahvisti sen hyvin samanlaisilla kokemuksilla. Nauttiessaan planeetalla elämisen kokemuksesta, vieraillen tai asuen siellä, he elävät parvissa, paljon samaan tapaan kuin valaat ja delfiinit, ja parvet ovat 39-40 ihmistä ja niissä on täydellinen ykseystietoisuus. Ja se on hyvin viidettä ulottuvuutta, joten jos he yksikkönä päättävät haluta kokea päivän, sitten on päivä. Ja heidän päättäessään yhtenäistietoisuutena, että halutaan kokea ilta, niin on ilta. Jos he haluavat kokea toveriaterian, he istuvat alas ja heidän edessään on ateria. Ja sitten kun he tuntevat, että kokemus on valmis, he kiittävät ja siunaavat ja ateria on poissa.
 
Ja he tekevät mitä tahansa. Ei ole työtä, ei ole rahaa, ei ole erillisyyttä, ei ole parempaa tai huonompaa. Ei ole minkäänlaista hierarkkista asteikkoa.
 
GD: Ja miltä muoto näyttäisi, arcturuslainen muoto?
 
SL: Lähimmillään olen kokenut sen pari kertaa, kun he tulivat luokseni tavallaan pilvimuodossa. On jotain pyöreää pääksi, jotain käsivarsiksi, kehoksi ja jaloiksi - hämärästi humanoidi. Mutta se on tavallaan läpikuultava ja pää on paljon isompi kuin meillä ja heidän kokonsa riippuu siitä, missä minä olen. Jos istun, heidän kokonsa on pieni. Jos seison, koko on suurempi. He tavallaan mittaavat kokonsa siihen, mikä on mukava minulle.
 
Ja kerran ollessani rannalla meditoimassa, yksi tuli suoraan luokseni ja sanoi: "Haluan näyttää sinulle, millaista on ylösnousta." Ja sitten hän meni jonkinlaiseksi muodoksi - näytti melkein zetalta, muttei ollut zeta. Toisin sanoen tuo valkoinen, läpinäkyvä juttu ja sitten se räjähti valoksi! Puh! Pidin siitä!
 
Kun siis katsoin heitä parvessa, se oli tavallaan melkein amorfinen muoto, koska se ei ole tarpeellinen. He eivät tarvitse lainkaan muotoa. Heidän ei tarvitse ruokkia muotoa. Heidän ei tarvitse käyttää muotoa asioiden nostamiseen, heidän ei tarvitse synnyttää muodostaan. Se on sama, kuin me päättäisimme: "Aion laittaa nyt farkut päälle" tai "Aion laittaa nyt viitan päälle", mutta he päättävät: "Okei, laitetaan muoto vähäksi aikaa", koska se on tavallaan hieno kokemus.
 
GD: Aivan. He ottavat muodon tarvittaessa ja käsittelevät ainetta, joten he voivat ottaa, minkä kehon tai muodon haluavat. Siinä on siis tolkkua, että ihmiset saattavat kokea heidät eri tavalla.
 
SL: Kyllä. Olen lukenut eri paikoista, että eri ihmiset ovat kokeneet arcturuslaiset eri tavalla. Ja olen ymmärtänyt, että periaatteessa he eivät halua pelästyttää meitä ja tietysti he lukevat meitä, jokaista osaamme. Ja näin jos meillä on jonkinlainen odotus siitä, millaiselta heidän täytyy näyttää, he ottavat mielellään tuon muodon, koska silloin meistä tuntuu mukavalta emmekä järkyty tai pelästy heidän kokemisestaan.
 
GD: Kun mennään ylösnousemusprosessiin, niin voimme odottaa, että voi olla hyvin yksilöllistä, miltä uusi maailma näyttäisi, joten ymmärrykseni mukaan, jos nautin jostain - mitä se onkin, se voi olla jokin tavara, koti - niin voin luoda sen uudestaan uuteen ulottuvuuteen, eikö?
 
SL: Ehdottomasti. Ehdottomasti. Koska rakkausvoimamme on uuden luovuutemme ydin. Se on kuin muuttaisimme, sanotaan vaikka Eurooppaan, joten voimme ottaa vain muutamia arvokkaita asioita mukaan, koska se on kaukana, ja ottaisimme suosikkiasiat mukaamme, koska ne saavat tuntemaan turvaa ja mukavuutta.
 
Menemme täysin uuteen todellisuuteen, mutta meidän ei tarvitse pakata sitä matkalaukkuun. Voimme siis luoda sen uudestaan. Tarkoitan, että itse rakastan taloani, ihailen puutarhaani, rakastan kävelyä rannalla ja rakastan merta. Valitsen ne, haluan laittaa kaiken tämän sinne, kunnes totun.
 
GD: Kuulostaa hyvältä [naureskellen].
 
SL: Sitten katson, mitä seuraavaksi [nauraen].
 
GD: Voisimme tietysti käyttää kokonaisen viikon ylösnousemusprosessiin, mutta mitä luulet, että ihmisten olisi tärkeää tietää käytännön tasolla ylösnousemusprosessista ja siitä, mitä odottaa? Erityisesti asioiden rakentuessa lähempänä joulukuuta.
 
SL: No, en halua tulla tässä uskonnolliseksi, mutta haluan puhua Jeesuksesta - on se sitten hologrammi-insertti tai uskonnon tuoja. Mutta se oli prosessimme juoni. Ja prosessimme on, että synnymme ja kasvamme, ja sitten meidän täytyy mennä itseemme, meidän täytyy oppia ja meillä on monia vihkimyksiä, joiden läpi meidän täytyy mennä. Ja kaikki nämä vihkimykset ovat: "Valitsen rakkauden pelon sijasta, valitsen rakkauden pelon sijasta, valitsen totuuden harhan sijasta, valitsen totuuden harhan sijasta".
 
Ja sitten juuri kun ajattelemme, että olemme saaneet kaiken selvitettyä, niin jotain tapahtuu ja meillä on tavallaan ns. loppuvihkimys. Ja tässä kohtaa meidän täytyy todella katsoa sisäämme ja nähdä jokainen olemuksemme komponentti, mikä on kyvytön tekemään tuota vaihdosta. Ja sitten meidän on rakastettava ehdottomasti itseämme ja meidän on rakastettava ehdottomasti noita komponenttejamme. Koska ehdoton rakkaus - "anna anteeksi heille isä, he eivät tiedä, mitä he tekevät" - on muoto, mikä on se energiaräjähdys, mikä sallii meidän siirtyä korkeampaan taajuuteen.
 
Ja kun rakastamme itseämme, niin voimme rakastaa nämä komponenttimme vapaaksi, jotteivät ne ole enää hankalia, ne eivät enää seiso tiellämme. Ja heti kun rakastamme, heti kun opimme jotain, jaamme sen. Ja jaamme, jaamme, jaamme ja luulen se olevan oikeastaan "Tee ylösnousemuksesta normaalia" - pieni "mainoslause", joka laitan joka paikkaan.
 
Ja kasvoin paikassa - synnyin 1947 - missä suurimman osan elämästäni en koskaan halunnut sanoa sanaakaan näistä asioista, joita minussa tapahtui. Ja olisin varmasti joutunut hullujenhuoneeseen!
 
Nyt on siis upeaa! Voin periaatteessa olla melkein kaikkien asiakkaideni kanssa avoin. Useimmat asiakkaani saan nykyään nettisivujen kautta, joten he tietävät jo, kuka olen. Ja me kaikki vain alamme puhua ja sanoa: "Vau, näin enkelin tänään unessa ja se oli todella upeaa." "Näitkö enkelin unessasi? Oletko hullu?" "Voi, en. Se oli todella kivaa. Haluatko, että kerron siitä?"
 
GD: Rentoa keskustelua.
 
SL: Kyllä! Tee tuollaisista keskusteluista normaaleja! Ja se hälventäisi toisten ihmisten pelkoa.
 
GD: Ja mitä kerrot asiakkaillesi, mitä he voivat ehkä kokea ylösnousemusprosessissa?
 
SL: En oikeastaan kerro kenellekään, mitä he voivat odottaa. Kerron heille, että luomme oman ylösnousemusprosessimme - joka ajatuksella, joka tunteella, joka reaktiolla ja joka päätöksellä. Ja joka kerta valitessamme pelkopohjaisen energiakentän, alennamme värähtelyämme ja pysäytämme edistymisemme. Ja sitten meidän on muistettava rakastaa itseämme ja antaa anteeksi itsellemme, jotta voimme palata rakkauspohjaisiin ajatuksiin, tunteisiin, reaktioihin.
 
Ja se on haaste. En ole ehdottomasti siinä mestari. Tarkoitan, että suutun, pelästyn, teen kaikkia noita inhimillisiä asioita. Ja luulen, että niin kauan kun meillä on tämä maa-astia ympärillämme ja niin kauan kun on pimeyttä, maksettavia laskuja ja liikennettä missä ajetaan - kaikkia tällaisia asioita - meillä on tämä haaste.
 
Mutta periaatteessa sanon sitä, että luultavasti kirjoitin tuon koko päiväkirjan uuden maan ihmiseltä ja nyt olen saanut näitä "lähetyksiä kotoa", mikä on tavallaan seuraava oktaavi.
 
Minulla siis informaatio tulee siihen, missä olen, ja sitten kun "saan itsen kiinni", saan lisää informaatiota. Ja se on yksi asia, minkä sanon ihmisille: et voi saada henkisiä ruuansulatushäiriöitä. Sinun on varmistettava, että voit integroida ja maadoittaa sen, mitä olet saanut tähän mennessä, koska jos tulee liikaa, niin pelästyt ja hämmennyt.
 
GD: Pysyminen rakkaudessa ja poissa pelosta on avain.
 
SL: Ja pysymine nyt-hetkessä. Ja pääasia, minkä kuulen nyt, on, että meidän täytyy päästää irti riippuvuudestamme ja tavastamme kolmannen ulottuvuuden maailmaan, koska havaitsemme sen, mitä olemme tottuneet havaitsemaan. Ja uusi maa on tässä ja nyt. Se on tässä. Se on vain muutama taajuus ylöspäin. Mutta emme voi nähdä sitä koko aikaa, mutta olen saanut kokemuksia sen näkemisestä, kun olen työskennellyt ryhmien kanssa ja nostanut energiaa - vau!
 
Ja meidän on pääsettävä irti tavasta pitää asiat erillään ja ilman yhteyttä - että nuo asiat ovat eläviä ja nuo asiat ovat asioita, että tuo on eläin ja tuo korkeamman kentän ajattelua. Ja sitten myös kaikesta erillisyysajattelusta, kaikesta kolmannen ulottuvuuden ajattelusta. Ja sitä arcturuslaiset kertovat minulle paljon. He auttavat meitä aktivoimaan tuon latentin 97% ns. roska-DNA:sta. Okei, se on moniulotteinen käyttöjärjestelmämme, se on valokehomme - ja venäläiset ovat tutkineet paljon tuota 97%:a. Ja korkeampana valona, korkeampina valotaajuuksina se ei ainoastaan vastaanota hyvin korkeataajuuksista valoa, siitä tulee portaali.
 
He ovat vieneet ihmisen DNA:ta toiseen huoneeseen ja näyttäneet kuvaa, mikä on pelottava ja DNA kutistuu välittömästi. He ovat näyttäneet kuvaa rakkaudesta ja DNA on välittömästi onnellinen. Se voitaisiin viedä kuuhun ja se olisi edelleen välitöntä.
 
Ja he löysivät madonreikiä. Ne ovat valoa vastaanottavia portaaleja. Ja kehomme on täynnä valoa vastaanottavia portaaleja. Opettelemme siis avaamaan näitä portaaleja.
 
GD: Ennen kuin yhdistymme arcuturuslaiseen perheeseemme, haluaisin palata galaktisiin sotiin voidaksemme ymmärtää historiaamme, missä olemme olleet - kenties enemmän tähtiveljiimme ja -sisariimme ja heidän historiaansa ja missä he ovat olleet. Heillä on perspektiiviä, he ovat olleet siinä, missä me olemme olleet. Mitä tiedät galaktisista sodista ja mitä luulet meille tärkeäksi, kun ajattelemme tähtiveljiemme ja -sisariemme historiaa?
 
SL: No, luulen, että tärkein asia mitä saan arcturuslaisen yhteyteni kautta, on, että sinusta tulee sitä, minkä tuomitset. Ja sota perustuu erillisyyteen. Ja sota jatkui niin kauan, kun valo ajatteli, että sen oli taisteltava pimeyttä vastaan, koska pimeys haluaa taistella. Ja näin ollen heidän luullessaan, että he pakahduttivat pimeyttä tai voittivat pimeyttä, he itse asiassa ruokkivat sitä.
 
GD: Oliko ongelmana tiettyjen planeettojen kontrollointi?
 
SL: Kyllä. Oli ehdottomasti aikajakso, erityisesti varhaisempina aikoina, jolloin oli meidän kaltaisiamme taisteluja, missä räjäytetään joukko viattomia ihmisiä ja tuhotaan maailmoja ja kaikkia noita kamalia asioita.
 
Mutta antareaslaiset olivat yksi "sisäänviejistä", he olivat kuin merenkulkijoita. He olivat eturintamassa. Mutta heillä oli hyvin moniulotteinen kulttuuri. Ja niinpä he kaikki palvelivat 20 vuotta kolmannessa ulottuvuudessa, missä heillä oli taisteluja. Ja sitten he siirtyvät neljänteen ulottuvuuteen, missä heillä oli perheitä. Mutta silloin kun heillä oli perheet, he tapasivat jumalaiset täydentäjänsä ja opiskelivat temppeleissä. He nostivat tietoisuutensa seitsemännen ulottuvuuden ylisieluun saakka ja kutsuivat jonkun sielun sieluperheestään liittymään heihin. Ja sitten he vartioivat tätä pientä elämänvirtaa koko matkan, kunnes se oli aikuinen. Ja sitten he olivat vähän neljännessä ulottuvuudessa ja heillä jatkui tuo kierto.
 
Heillä oli siis tuo taistelu, mutta se ei ollut kaikenkattavaa. Se oli kuin palvelua. Ja heidän todellisuutensa toinen osa ei ollut lainkaan taistelussa, koska se oli taistelun yläpuolisessa taajuudessa. Ja useimmat planeetat - Plejadit, Sirius, Andromeda ja Arcturus - oivalsivat kauan sitten, että jos olet kauniissa veneessä meren pinnalla, pohjan hirviöt eivät voi koskea sinuun.
 
Jos taajuutemme on siis korkeampi, niin silloin se mikä vahingoittaisi meitä, ei voi tehdä sitä, koska se ei voi edes havaita meitä. Pitkään pimeys, itsensä palveleminen, oli voitolla. Ja sitten toisten palveleminen alkoi voittaa enemmän ja enemmän. Ja sitten se lopulta "koteloitiin" yhdelle alueelle Orionissa, pääasiassa drakoniaanien myötä. Ja sitten lopulta se otettiin jokseenkin haltuun.
 
Oma ymmärrykseni siis on, että galaktinen sota on ohi ja nyt siivotaan sotkuja. Ja maa on yksi tästä sotkusta, koska on paljon kranaatinsirpaleita. Tänne on jätetty paljon hylättyjä ihmisiä. Ja meillä piti olla 13000 vuotta valmistautua tähän planeettaylösnousemukseen, mutta meillä ei ollut - meillä oli ehkä muutama. Tarkoitan, ettei se ole alkanut saada valoa kuin vuosi sitten? En tiedä. Se ei ole ollut kovin pitkä aika, eihän?
 
GD: No, se rakentuu nopeasti. Tiedän sen.
 
SL: Joo, se on hyvin pian. Mutta valo kehittyy eksponentiaalisesti. Aluksi se on todella hidasta: 2+2=4, 4+4=8, 8+8=16, mutta sitten saadaan miljoona ja miljoona. Olemme siis päässeet tuohon eksponentiaaliseen osaan. Ja ollaan kuin tuossa viimeisessä kolmessa prosentissa. Se on kuin ohjelmia ladattaessa, päästään 97%:iin ja sitten ollaan paikallaan pitkään. Kyse on kuin siitä, mitä tuon viimeisen kolmen prosentin aikana tapahtuu.
 
GD: Varmasti, joo.
 
SL: Näin on kaiken kanssa! Ja olemme tuossa kolmessa prosentissa tällä hetkellä. Mutta luulen, että kaikki alkaa nyt tapahtua erittäin nopeasti - niille, jotka voivat havaita sen. Ja minusta tämä on todella tärkeä "vastuuvapauslauseke", koska jos kysymme: "Okei, näitkö sen? Näitkö sen? Näitkö sen?", useat ihmiset sanovat: "En, en. Olet hullu. Mitä tarkoitat? Ei, ei."
 
Älkää kysykö toisilta ihmisiltä. Teidän on kysyttävä sisältänne. Koska olemme etujoukkoa, olemme tiennäyttäjiä ja on erittäin tärkeää, että alamme kaikki mennä ryhmiin, missä voimme olla avoimia ja rehellisiä hämmästyttävistä havainnoistamme. Ja olen kuullut mitä hämmästyttävimpiä tarinoita ihmisistä, jotka heräävät minuutissa! Minulta on nimittäin mennyt 40 vuotta.
 
Ja niinpä meidän täytyy tavallaan eristää itsemme, koska jonkun on oltava ns. merenkulkijoita - olemme ensimmäisinä "sisällä". Ja sitten ensimmäiset tekevät siitä uskottavampaa ja toiset ihmiset voivat sanoa: "Joo, okei". Lisäksi samalla valo lisääntyy ja pimeys vähenee. Tulee siis helpommaksi ja helpommaksi herätä.
 
GD: Ja se on tervetullutta! [Nauraen]
 
SL: Kyllä, hyvin tervetullutta!
 
GD: No, tuommeko heidät sisään?
 
SL: Kyllä, okei. Okei, kalibroidun tässä hetken. [Hengittäen]
 
Arcturuslaiset: Voi, tulemme kovin iloisina ohjelmaasi! Kiitos kovasti, että annat meidän puhua suoraan sinun ja kaikkien kuuntelevien kanssa.
 
GD: Tervetuloa.
 
A: Olemme kertoneet Suzelle ja sinulle, että haluamme puhua. Haluamme puhua kauniille ylösnouseville ystävillemme ja sanoa "kiitos paljon". Haluamme lähettää ehdotonta rakkauttamme jatkuvasti muuntuvan muotonne jokaiseen soluun ja atomiin. Ja haluamme lähettää teille syvää kiitollisuuttamme.
 
Haluamme myös kertoa teille: luottakaa vaistoihinne, luottakaa mielikuvitukseenne ja kuunnelkaa unelmianne. Me Galaktisesta liitosta puhumme hyvin monille teistä. Itse asiassa monilla teistä joille puhumme, on muoto Galaktisessa liitossamme.
 
Haluamme teidän muistavan, että olette planeetta, että olette kaunis, moniulotteinen olento ja ensisijainen komponenttinne on, että olette tulleet planeettaylösnousemusta varten.
 
Kun puhumme erityisesti olentoina, jotka ovat täällä arcturuslaisessa muodossa, muistutamme jokaiselle teistä, että olette jo kauan sitten syleilleet planeettatietoisuuttanne, kun ylösnousitte planeettakohtunne yli eri planeetoilla Arcturuksen järjestelmässä. Pyydämme teitä nyt tuntemaan, miltä se tuntui.
 
Teillä kaikilla jotka kuuntelette tätä - ja sanomme tämän selkeästi, tarkoittaen sitä todella - on ollut ainakin yksi henkilökohtainen ylösnousemuskokemus ainakin yhdessä myriadeista todellisuuksistanne kaikissa myriadeissa ulottuvuuksissa, planeetoissa ja galakseissa. Sallikaa itsenne muistaa, miltä se tuntui. Muistakaa, miltä tuntui katsoa todellisuuttanne ja käsittää, ettei se enää oikein sopinut, että se alkoi tuntua vähän vieraalta, että se alkoi rajoittaa teitä.
 
Ja teistä tuntui, että te ette enää halunneet totella sääntöjä, rajoja, rajoituksia ja määräyksiä, joita tuo polarisoitunut todellisuus tarjosi teille rakenteena. Sillä käsititte, että oli toinen rakenne ja tuo rakenne oli sydämessänne. Tuo rakenne oli mielessänne ja tietoisuudessanne.
 
Muistakaa, miltä tuntui, kun teidän täytyi tietoisesti tiedostaa pysyäksenne kehossa, jotta ette lentäisi siitä ulos. Muistakaa, miltä tuntui, kun valokehonne sisällä alkoi sykkiä ja kasvaa ja halusitte laajentua ihonne rajojen yli. Muistakaa, miltä tuntui, kun katsoitte toista ja näitte itsenne ja tiesitte, että kun hän katsoi teitä, hän näki itsensä. Muistakaa, miten ykseystietoisuuden syvyydet alkoivat täyttää sydämenne ja kannustaa mieltänne olemaan vapaa ja avoin ja olemaan juuri sitä, kuka olette ilman rajoja, ilman rajoituksia ja ennen kaikkea ilman pelkoa.
 
Kannustamme jokaista teitä kutsumaan meitä, sillä peitämme teidät kaikki. Tuntekaa meidät, kun seisomme takananne, ja koska olemme muodottomia, voimme olla kaikkien seitsemän miljardin takana ilman mitään ongelmaa. Ja kun katsotte silmiin monia, joita rakastatte ja joista välitätte, näette, että siellä on enemmän kuin koskaan ennen on ollut. Ja kun näette sen rakkaissanne, antakaa heille heidän rakkauttaan ja kertokaa: "Minäkin muutun. Näen sen silmistäsi. Näen sen aurastasi. Näen, että avaudut ja palaat itseesi."
 
Jos katsotte hieman heidän päänsä yläpuolelle ja näette pienen oikosulun siinä välillä, mitä he saavat ja mitä he voivat sisältää, niin tämä ei ole ihminen, jonka kanssa voitte jakaa, sillä se pelästyttäisi hänet. Ja vähiten haluamme pelästyttää ketään.
 
Mutta korkeammalla näkökyvyllänne voitte nähdä ne, jotka ovat heräämässä, koska näette heidän auransa kohoavan, näette heidän yhteytensä ja näette heidän maadoittuneen maahan. Ja alkakaa keskustella heidän kanssaan. Olkaa rehellinen heille. Sanokaa heille: "Eikö tämä ole upeaa aikaa?"
 
Täyttäkää se rakkaudella. Olkaa onnellinen. Olkaa iloinen. Ajatelkaa niitä myriadeja ja myriadeja inkarnaatioita, jotka olette valmistautuneet tätä hetkeä varten. Menkää korkeaan sydämeenne, kolminkertaiselle tasolle - viisauden, rakkauden ja voiman liekkiin -ja muistakaa kaikki, mitä olette oppineet kaikissa maainkarnaatioissanne. Muistakaa kaikki, mitä olette oppineet kaikissa moniulotteisissa inkarnaatioissanne. Ja sitten arkistoikaa se. Arkistoikaa se siihen aivojenne osaan, mikä on ollut tyhjä. Arkistoikaa se 97%:iin DNA:stanne, 95%:iin käyttämättömästä aivokuorestanne ja korkeaan sydämeen, mikä on portaalinne äärettömyyteen.
 
Jos koskaan tarvitsette meitä, koskettakaa korkeaa sydäntänne kummallakin kädellä ja muistakaa rakkaus.
 
Siunausta. Olemme ylpeitä teistä kaikista ja hyvin tyytyväisenä ja iloisena annamme teille käden ja vedämme teidät uudelle maapallolle.
 
GD: Kiitos. Mitä sinusta on tärkeää ihmisten tietää tähtiveljistämme ja -sisaristamme tänä merkityksellisenä aikana?
 
SL: He ovat ystäviämme. He ovat oppaitamme. He ovat johtajiamme. Ja mikä tärkeintä, he ovat me. He ovat korkeampia taajuuksiamme. He eivät näe meitä lapsina, he eivät näe meitä mitenkään käskyläisinä tai vähempiarvoisina. He näkevät meidät hyvin hämmästyttävinä. He katselevat meitä hyvin ylpeinä: jotenkin heidän esi-isänsä kykenivät pysymään hereillä, transformoimaan todellisuuksia ja pysymään totuudessaan sellaisen pelon ja vastoinkäymisen keskellä, mitä olemme käyneet läpi. He ovat hyvin iloisia ja hyvin ylpeitä meistä. Ja heillä on täysin meidän etumme mielessään. Nämä ovat parhaita ystäviämme.
 
GD: Jännittävää aikaa. Kiitos paljon, kun liityit seuraamme tänään.
 
SL: Kiitos! Kiitos. Oli upeaa.
 
GD: Olette kuunnelleet Suzanne Lietä. Voitte oppia lisää hänen työstään ja kirjoistaan osoitteessa suzanneliephd.com.
 
SL: Ja suurin osa informaatiostani ja kirjoistani on sivuilla www.multidimensions.com.
 
GD: Hienoa. No, kiitos ajastasi ja kiitos, että tulit seuraamme.
 
SL: Kiitos paljon.
 
-----------

Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.

Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.

Vanhoja viestejä voit lukea mm. näiltä sivuilta: www.adonai.fi/89 ja http://luxonia.com/viestit. Niillä näyttää olevan laaja valikoima tekstejäni. En kuitenkaan suosi tai tue näitä sivuja sen enempää kuin muitakaan sivuja.

< PrevNext >