John Smallman 12.9.2010
http://johnsmallman.wordpress.com/
Olette hyväksyneet epätodellisen 'todellisuuden' normaalina.
Odotusaika on lähestymässä päätöstään, ja kun niin tapahtuu, huomaatte kokevanne sellaisia tunteita ja tuntemuksia joihin ette ole tottuneet. Älkää olko huolissanne, sillä nämä ovat tärkeä osa heräämisprosessia. Jos puhutte näistä kokemuksistanne ystävienne kesken, se laajentaa näkemystänne siitä mitä on tapahtumassa, tuo teille rohkeutta ja vakuuttaa että olette järjissänne! Ette missään tapauksessa ole menettämässä järkeänne. Nämä kokemukset ovat seurausta päätöksestänne ja aikomuksestanne kurottautua kohti valoa, ja osoittavat että aiotte herätä ja että olette liikkumassa kohti tuota iloista tilaa.
Jotkut teistä kokevat paljon stressiä kun suuntaatte kohti kuvitelman uloskäyntiä, eikä tämä ole ollenkaan yllättävää kun mietitte kuinka paljon aikaa olette siinä viettäneet, hyväksyen sen täydellisen epätodellisen 'todellisuuden' normaalina. Kuvitelmassa muutos aiheuttaa usein stressiä ihmisille - joskus äärimmäistä stressiä - joten on odotettavaa että päätös lähteä kohti uloskäyntiä aiheuttaa stressiä. Älkää menettäkö toivoanne; olette pyhällä polulla kohti Kotia. Isänne on taannut että saavutte perille turvallisesti, ja kun lähdette kuvitelmasta, kaiken muun mukana jätätte stressitilanne taaksenne. Sellaista tilaa ei ole Jumalan pyhässä Todellisuudessa.
Huolimatta stressitasostanne teette kaikki erinomaista työtä valmistaessanne itseänne ja toisia ihmiskunnan massaheräämiseen. Olette valinneet ja luoneet, yhdessä valtavan ja jatkuvan taivaallisen avun kanssa, runsauden jaloja polkuja jotka kaikki näyttävät hyvin erilaisilta ja joita seuraatte taidolla ja rohkeudella. Jokainen teistä seuraa omaa polkuaan, minkä vuoksi niitä on niin suuri määrä, mutta ne kaikki johtavat ehdottomaan anteeksiantoon itsellenne ja toisille, ja tuovat teidät siihen syvän rauhan paikkaan sisällänne, josta palaatte Kotiin.
Seuraamalla polkujanne tällaisella huolellisuudella ja päättäväisyydellä osoitatte kaikille joita kohtaatte, että elämä on arvokasta, kaunista ja sillä on pyhä tarkoitus. Olette todella kantamassa Valoa, jonka kirkkaus jatkaa lisääntymistään kun jaatte sen ja yhä useampi ihminen tulee tietoiseksi siitä. He sitten hämmästyksekseen huomaavat että heillä on myös oma osansa siitä jonka he jakavat, ja he katsovat ihmetyksessä kun se kasvaa lepatuksesta loistavaksi valoksi.
Todellakin, pyhä suunnitelma ihmiskunnan heräämiseksi on etenemässä juuri niinkuin on tarkoituskin - mitenkään toisin ei voisi olla - ja te kaikki Valon kantajat, joiden lukumäärä lisääntyy joka hetki, valaisevat polut kirkkaasti.
Kun alatte nähdä pyrkimystenne tulokset, mitkä kyllä näette ennenkuin täysin heräätte, ilo ottaa teidät valtaansa ja uskonne Isänne ikuiseen Rakkauteen teitä kohtaan vahvistuu ja voimistuu kun harpotte rohkeasti ja luottamuksella pitkin polkua joka johtaa Kotiin.
Suurella rakkaudella, Saul
Päivän uffo
Ääni on kuin uffon ääni
Uusimmat viestit
Toukokuu 2026 - Ricki Martinez - Kun se vain tapahtuu12.5.2026 - Kosminen kietoutuminen20.5.2026 - Pysy tyynenä - uutta energiaa kentässä20.5.2026 - Uudestisyntyminen sisällä ja ulkona18.5.2026 - Löydä sisäinen äänesi16.5.2026 - Toukokuun 2026 uuden kuun alkemiaToukokuu 2026 - Vallaton elämä15.5.2026 - Uuden Maan keveys15.5.2026 - Aika juurtua syvemmälleToukokuu 2026 - Amanda Christensen - Tarinasta lähteminen4.5.2026 - Kärsimys on monen tämänhetkinen osa14.5.2026 - Äärettömässä armossa pysyminen6.5.2026 - Aktiivinen synnytys10.5.2026 - Odottamattomia opettajia viisausvuosinani12.5.2026 - Myrskyn jälkeen ...24.4.2026 - Usko vahvistaa intuitiota - avaudu enkeleille ja sielutiimillesi12.9.2010 - Olette hyväksyneet epätodellisen 'todellisuuden' normaalina


