VARJO- JA PERÄÄNTYMISAIKA ON OHI, UUTTA SELKEYTTÄ!
Kirjoittanut Dana Mrkich (www.danamrkich.com)
12.10.2015
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
Juhuu, Venus on pois varjosta, Merkurius kulkee eteenpäin ja minulla on viisi kappaletta ystäväni Jo Kellyn "Letting Love In" –cd:tä annettavana viidelle seuraavalle ihmiselle, jotka ilmoittautuvat nettikurssilleni "Let Love In"!
Kurssi-info danamrkich.leadpages.net/let-love-in
Kuuntele näyte albumin rentouttavista rytmeistä täältä www.cdbaby.com/cd/jokelly
Tuleminen ulos näistä perääntymis- ja varjojaksoista on kuin ilmestymistä esiin pilvestä, joka teki vaikeaksi tuntea täyttä selkeyttä – tai olet ollut niin uppoutunut sisäisen selkeyden saamiseen, ettet ole oikein tuntenut osallistuvasi ulkoiseen elämään niin kuin tavallisesti. Tämä johtuu siitä, että nämä perääntymisajat on suunnattu kovasti itsetutkiskeluun ja tarkasteluun. Ne ovat usein aikaa sen inventointiin, missä olemme, ja sen katsomiseen, miltä meistä elämämme, työmme tai suhteemme oikeasti tuntuu.
Meidät voivat haastaa sisäisen toimintamme aspektit, jotka ovat kypsiä transformoitumaan, ja meidät voidaan "laukaista" tekemään muutoksia, joiden on määrä tapahtua. Kuitenkin jalkamme alkaessa revitellä kaasulla tietäen, että on aika päästä liikkeelle uudella tavalla, perääntymis- ja varjojaksot voivat saada tuntemaan, että käsijarru on päällä tai ettei "lippumies" ole vielä heilauttanut lähtöä! Syyskuu oli paljolti tällainen – paljon liikkui ja muuttui sisällä, mutta kuukausi oli hämärä sitä muistellessa, mitä itse asiassa teimme ulkoisesti! Tuntuuko kenestäkään muusta siltä?
Hyvä asia planeettojen kulkemisessa suoraan ja tulemisessa ulos varjosta on: käsijarru on pois päältä, lippu alhaalla ja valot vihreänä!
Kaikki tuo energian uudelleenlataus, motivaation virkistäminen, selkeyden uudistaminen ja uudelleeninspiroituminen on nyt valmiina toteutettavaksi!!
Jos rakkaus ja suhteet ovat halutuin "valmis muutokseen" –alue elämässäsi tällä hetkellä, mene artikkelin alkuosan linkkiin ja valmistaudu vakavasti otettavaan (laite)sukellukseen!!
Miten teillä kaikilla menee? Tuntuuko suurempaa vetoa ryhtyä uusiin suuriin toimiin? x
-----------
Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.
Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.
Päivän uffo
Vettä tulee kuin Esterin uffosta
Uusimmat viestit
19.4.2026 - Aurinkoaktivointi iskee käpylisäkkeeseen ... tunnet sen jo27.4.2026 - GPS-järjestelmäsi20.4.2026 - Ylösnousemuksen vuoristorata - pelon läpi jumalaiseen opastukseenHuhtikuu 2026 - Viides voimaantumisaaltoHuhtikuu 2026 - Satu Luostarinen - Sound of music - luojaääneni liikkeessä23.4.2026 - Viesti kahvissani ...15.4.2026 - Sotureita, jäätelöä ja pelejä23.4.2026 - Energiamuutos - kentän pitäminen13.4.2026 - Tiedän, ettei mikään ole mahdotonta20.4.2026 - Hyvinvointiviisautta - kehotietoisuus ja terveysHuhtikuu 2026 - Marlene McGann - Jääminen - mieletön mestari19.4.2026 - Aurinko Härkään, kun tulemme kotiin Äiti Maahan20.4.2026 - Uudelleenrakennus19.4.2026 - Miten tulla rohkeaksi vanhetessaan7.4.2026 - Se mikä on erilainen, olet sinä12.4.2026 - Et voi astua uudelle aikajanalle vanhan sopimuksen kanssa12.10.2015 - Varjo- ja perääntymisaika on ohi, uutta selkeyttä!


