HomeViestejäJohn Cali28.10.2013 - 11 syytä miksi et ole niin onnellinen kuin haluat

28.10.2013 - 11 syytä miksi et ole niin onnellinen kuin haluat

11 SYYTÄ MIKSI ET OLE NIIN ONNELLINEN KUIN HALUAT

Henkeä kanavoinut John Cali ( www.greatwesternpublishing.org)
28.10.2013
Energiaa välittäen suomentanut Pirjo Laine
 
Yksi yleisimmistä valituksenaiheista minkä Henki ja minä kuulemme ihmisiltä, on, etteivät he osaa olla onnellisia, ennen kuin tietyt olosuhteet ovat toteutuneet. Olosuhteet joilla ei usein ole mitään tekemistä heidän kanssaan ja jotka ovat heidän kontrollinsa ulkopuolella.
 
Kuulostaako tutulta? Tällä tavalla itse elin monta vuotta, kunnes lopulta heräsin.
 
Tässä on joitain Hengen ajatuksia.
 
Henki
 
Kuten John sanoi, kuulemme paljon tekosyitä sille, miksi ihmiset luulevat, etteivät he voi olla onnellisia. Huomatkaa, että sanoimme "tekosyitä", emme "syitä".
 
Ei ole mitään hyviä syitä, miksi ette voi olla onnellinen. Mutta jos intätte olevan - no, sitten löydätte niitä.
 
Kuten upea kirjailijanne, yksi Johnin suosikki, Richard Bach sanoi: "Väitelkää rajojenne puolesta ja totta tosiaan, teillä on niitä."
 
* Teette onnellisuutenne riippuvaiseksi jonkun toisen valinnoista. Esimerkiksi, jos rakastajanne on onneton, tekin olette onneton.
 
* Kerrotte itsellenne, että olette onnellinen, sitten kun saatte täydellisen kumppanin, työpaikan, oppiarvon jne.
 
* Olette onnellinen, sitten kun teillä on xxx dollaria pankissa.
 
* Olette onnellinen, sitten kun voitte irtisanoutua kurjasta työstänne.
 
* Olette onnellinen, sitten kun jäätte eläkkeelle.
 
* Olette onnellinen, sitten kun voitte muuttaa tuohon uuteen taloon.
 
* Olette onnellinen, sitten kun voitte muuttaa tuohon uuteen kaupunkiin.
 
* Olette onnellinen, sitten kun voitte ostaa tuon kiiltävän uuden auton.
 
* Olette onnellinen, sitten kun teillä on vaikutusvaltaisempia ystäviä.
 
* Olette onnellinen, sitten kun kirjanne on julkaistu.
 
* Olisitte onnellinen, jos voisitte palata noihin vanhoihin hyviin aikoihin.
 
* Ja niin edelleen.
 
Mikään näistä ei tee teistä onnellista.
 
Onnellisuus tulee sisältänne. Ja se tulee sisältä nyt-hetkessä - ei jossain hämärän etäisessä menneisyydessä eikä jossain epätodellisessa kaukaisessa tulevaisuudessa.
 
Olkaa täysin läsnä hetkessä tietäen, että universumi (tai Jumala, jos pidätte siitä enemmän) tietää kaikki toiveenne ja järjestää kaikki energiat, joita tarvitaan noiden toiveiden toteutumiseksi teille.
 
Jos tunnistatte ja hyväksytte tämän ja elätte vain läsnäolevassa hetkessä, niin olette onnellinen.
 
Se on niin yksinkertaista.
 
-----------

Viestiä saa vapaasti välittää edelleen.

Kanavoinneista ja muista kirjoituksista voit saada uutta näkökulmaa, lohtua ja vahvistusta elämäsi tilanteissa. SINÄ olet kuitenkin oman elämäsi ja oman totuutesi paras asiantuntija. Vie kaikki informaatio omien "suodatintesi" läpi ja luota AINA ensisijaisesti omaan sydämeesi ja sisäiseen ohjaukseesi, kun teet valintoja - suuria tai pieniä. Näin pidät oman voimasi ja löydät oman totuutesi.

< PrevNext >